Stamped Media Group

Dziesięć korzyści z oleju witaminy E

Dziesięć korzyści z oleju witaminy E

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Witamina E nie jest pojedynczą witaminą, ale raczej grupą witamin rozpuszczalnych w tłuszczu z działaniem przeciwutleniającym.

przeciwutleniacze walczą z wolnymi rodnikami, które są zepsute elektrony, które złamały się z atomu. Wolne rodniki są powiązane z szerokim zakresem chorób, od raka po przedwczesne starzenie się.

Olej z witaminy E pochodzi z witaminy E i może być stosowany bezpośrednio do skóry lub dodawany do balsamów, kremów, kremów, i żele. Jest dostępny do zakupu w wielu sklepach ze zdrową żywnością i online. Wielu zwolenników oleju witaminy E twierdzi, że jest to silny przeciwutleniacz, ale badania jego korzyści są mieszane.

Olej z witaminy E: podstawy

olej witaminy E różni się od witaminy E Suplementy, ponieważ są stosowane bezpośrednio do skóry. Stężenia różnią się między producentami, a niektórzy użytkownicy po prostu otwierają kapsułki witaminy E i umieszczają zawartość na ich skórze.

Olej z witaminy E jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry; Zwłaszcza te, które twierdzą, że mają korzyści przeciwstarzeniowe.

Suplementy witaminy E mogą zapobiegać chorobom wieńcowym, wspierać funkcje immunologiczne, zapobiegać zapaleniu, promować zdrowie oczu i obniżyć ryzyko raka. Jednak badania nad tymi korzyściami są zróżnicowane, a suplementacja witaminy E nie jest odpowiednia dla wszystkich.

Korzyści oleju witaminy E są przede wszystkim kosmetyczne i mają ograniczone wsparcie naukowe. Przed użyciem oleju witaminy E skonsultuj się z lekarzem lub ekspertem od pielęgnacji skóry.

Dziesięć potencjalnych korzyści

Potencjalne korzyści oleju witaminy E pochodzą z dwóch kluczowych cech: jego właściwości przeciwutleniające, które mogłyby walczyć i spowolnić skutki wolnych rodników, a jego właściwości nawilżające.

Niektóre rzekome korzyści z oleju witaminy E obejmują:

Skóra nawilżająca

witamina E. Wiele kremów nawilżających, a olej może być stosowany jako krem ​​nawilżający w celu zapobiegania lub leczenia suchej, łuszczącej się skóry.

Gojenie ran

Niektóre badania sugerują, że suplementy witaminy E mogą promować gojenie się ran. Możliwe jest, że miejscowe olej z witaminy E może oferować podobne korzyści, ale niewiele jest badań na ten temat.

Zapobieganie rakowi skóry

Badanie z 2013 r. Wykazało, że myszy z suplementami zawierającymi witaminę E rzadziej rozwinął raka skóry, nawet gdy jest narażony na duże ilości światła ultrafioletowego. These results prompted some supporters of vitamin E oil and supplements to claim that it can prevent skin cancer.

However, studies on humans have not found any skin cancer prevention benefits associated with vitamin E.

Zmniejszenie swędzenia skóry

witamina E nie może leczyć reakcji alergicznych, infekcji i innych problemów, które powodują swędzenie skóry.

Ponieważ nawilża skórę, może jednak oferować tymczasowe ulgę w odniesieniu do ulgi Swędzenie spowodowane suchą skórą.

Utrzymanie dobrego nawilżonego skóry może pomóc w zapobieganiu suchej skórze i zapobieganie objawom takim jak swędzenie. Każdy rodzaj sejfu oleju dla skóry może zaoferować te korzyści.

wyprysk

witamina E może złagodzić suchość, swędzenie i łuszczenie związane z wypryskiem lub atopowym idealica co to jest zapaleniem skóry.

Jedno badanie wykazało, że doustne suplementy witaminy E mogą powodować znaczną poprawę objawów wyprysku. Chociaż olej witaminy E nie był dobrze zbadany podczas leczenia wyprysku, może zwiększyć skuteczność miejscowych nawilżających.

łuszczyca

Przynajmniej jedno badanie wiązało się z miejscową witaminą E. zmniejszenie objawów łuszczycy. Co więcej, badanie wykazało, że nie było poważnych skutków ubocznych.

Jednak wpływ witaminy E na łuszczycę nie był tak dobry, jak najłatwiej dostępne leczenie. Olej z witaminy E może być dobrą opcją dla osób, które chcą uniknąć środków na receptę i mają łagodną łuszczycę.

Zapobieganie lub minimalizowanie wyglądu blizn

Mądrość ludowa długo sugeruje, że witamina E, nałożone na skórę, przyjmowane jako suplement lub jedno i drugie, może leczyć blizny lub uniemożliwić im powstawanie. Ale badania nie potwierdzają tego twierdzenia i nie wykazały związku między stosowaniem witaminy E a zapobieganiem blizn.

W jednym starszym badaniu z 1999 r. Prawie jedna trzecia uczestników miała reakcję alergiczną na miejscową witaminę E, co sugeruje Olej jest bardziej prawdopodobny, że blizny go gorsze niż zapobiegają.

Nowszy przegląd literatury wykazał, że dowody na temat tego, czy witamina E ulepszała lub pogarszała się blizn, był niejednoznaczny. Badania

sugerują, że badania sugerują Ta dobrze ukurowana skóra jest mniej prawdopodobna. Tak więc dla osób, które nie mają reakcji alergicznej na witaminę E, używając jej jako kremu nawilżającego, podczas gdy leczenie ran może zapewnić pewne korzyści.

Zapobieganie lub leczenie drobnych linii i zmarszczek

sucha Skóra wygląda na bardziej pomarszczoną niż dobrze uruchomioną skórę. Korzyści nawilżające z oleju witaminy E mogą pomóc skórze wyglądać bardziej młodzieńcze i mniej pomarszczone.

Twierdzi, że witamina E zapobiega lub leczy zmarszczki, jednak nie są obsługiwane przez dowody naukowe. Najlepszą strategią zapobiegania zmarszczkom jest unikanie bezpośredniego światła słonecznego i noszenie wysokiej jakości krem ​​przeciwsłonecznych.

Zapobieganie opalaniu

Ograniczone badania sugerują, że witamina E może zapobiegać lub zmniejszyć tworzenie oparzeń słonecznych.

Ponieważ olej witaminy E może nawilżyć i łagodzić suchą, łuszczącą się skórę, może pomóc w złagodzeniu spalania i swędzenia wynikającego z oparzeń słonecznych.

Jednak noszenie kremu przeciwsłonecznego i unikania bezpośredniego narażenia na słońce Pozostań najlepszymi strategiami ochrony skóry.

Promowanie zdrowia paznokci

Badania sugerują, że suplementacja witaminy E może zapobiec zespołowi żółtego paznokci, co powoduje obieranie, pęknięte i żółte paznokcie.

Korzyści nawilżające olej witaminy E mogą również wspierać zdrowie paznokci poprzez zapobieganie pękniętym skórkom i suchej skórze wokół łóżka paznokcia.

Ryzyko i rozważania

Największe ryzyko związane z witaminą witaminą E stosowanie jest reakcją alergiczną. Witamina E może podrażniać skórę, pogarszając problemy skóry. Osoby z historią reakcji alergicznych powinny unikać witaminy E lub najpierw wykonać test łatki na niewielkim obszarze skóry.

ponieważ olej witaminy E jest suplementem i produktem kosmetycznym, amerykańskim jedzeniem i lekiem Administracja (FDA) nie reguluj tego. Może to oznaczać, że dwa oleje z witaminą E mogą mieć radykalnie różne stężenia i powodować różne efekty u tej samej osoby.

Wiele produktów witaminy E zawiera dodatkowe składniki. Ważne jest, aby przeczytać etykietę i skonsultować się z lekarzem, jeśli niepewne co do bezpieczeństwa produktu.

Jak używać witaminy E

Olej i produkty witaminy E są dostępne do zakupu online i W sklepach.

Przed użyciem oleju witaminowego E wykonaj test łatki. Nałóż małą odrobinę oleju na obszar, który nie jest bardzo widoczny, taki jak tył kolan lub za uchem. Poczekaj 24-48 godzin. Jeśli nie rozwinie się żadna reakcja, prawdopodobnie można go bezpiecznie użyć.

Wykonaj test łatki, jeśli używa witaminy E na ranie. Najpierw zastosuj się do niewielkiej części rany i poczekaj 24-48 godzin.

Zacznij od niskiego stężenia oleju witaminowego E i nałóż cienką warstwę na dotknięty obszar. W ciągu kilku dni stopniowo zwiększaj kwotę, aż do osiągnięcia poziomów zalecanych w opakowaniu. Przeczytaj uważnie etykietę i unikaj przekroczenia zalecanej dawki.

Dla jeszcze większych korzyści, spróbuj dodać kilka kropli oleju witaminy E do gęstego kremu nawilżającego. Zwiększa to korzyści nawilżające krem ​​i pomaga buforować wszelkie potencjalne podrażnienie.

Olej z witaminy E jest dostępny do zakupu online.

  • Odżywianie/dieta
  • Uzupełniające Medicine/Alternative Medicine

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents