Stamped Media Group

Pokud je to tak husté, říká Morin, potřebuješ lékařskou pomoc.

Pokud je to tak husté, říká Morin, potřebuješ lékařskou pomoc.

V Severní Karolíně Nicks varuje před nošením žabek nebo sandálů při pěší turistice v oblastech, které měděnci obývají.

V jižní Kalifornii ošetřil Sean P. Bush, MD, FACEP, několik dětí kvůli kousnutí chřestýšem. Stvoření mohou vstoupit do obytných dvorů, když se rozrůstání měst tlačí proti divočině, říká. Bush je odborníkem na jedy a profesorem urgentní medicíny na lékařské fakultě Univerzity Loma Lindy.

Pokud hadi představují problém ve vašem regionu, džínové kalhoty a úzké boty nebo boty nabízejí lepší ochranu, říká.

Nebezpečí jízdy

Podle Billa Van Tassela, PhD, manažera výcviku řidičů Americké automobilové asociace, mohou žabky zhoršit ovládání řidiče, pokud sestoupí z nohy a zaseknou se pod brzdovým nebo plynovým pedálem. "Ať už nosíte na nohou cokoli, ujistěte se, že to není tak volné, že to vypadává a překáží v pedálech," on říká.

Pokračování

Používejte opalovací krém

Poslední rada odborníka. Pokud se proháníte línými letními dny, nezapomeňte: i vaše odhalená chodidla potřebují opalovací krém.

V opačném případě byste se svými flitrovými žabkami mohli mít spálené žabky – špatné pro vaši pokožku a také katastrofální módní záležitost.

Funkce WebMD Zhodnotila Louise Chang, MD dne 28. června 2007

Zdroje

ZDROJE: Jackie Hartnett, Alameda, Kalifornie John G. Anderson, MD, ortopedchirurg; Mluvčí Americké ortopedické společnosti pro nohy a kotníky. Jim Christina,DPM, ředitel pro vědecké záležitosti, American Podiatric Medical Association.Bret A. Nicks, MD, asistent lékařského ředitele, oddělení pohotovostilékařství, Wake Forest University Health Sciences. Sean P. Bush, MD, FACEP,Van Tassel, PhD, manažer školení řidičů, American AutomobileSdružení.

© 2007 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Konečně jste začali s cvičebním programem a začínáte pociťovat vzrušení z nového zdravého životního stylu.

Ale právě když se pustíte do cvičení "zóna," máte bolavé nohy – kuří oka, mozoly, puchýře, možná i zranění, které nejenže ohrozí vaše fitness cíle, ale i při čekání na autobus budete mít pocit, že stojíte na lůžku hřebíků.

"Problémy s malými chodidly, které v jiných časech pravděpodobně příliš nerozhodují, se mohou náhle stát velmi vážným problémem, když začnete své chodidla vystavovat značnému stresu, jako když začínáte s cvičebním programem." říká pedikér Dominic Catanese, DPM, ředitel podiatrické služby v Montefiore Medical Center v New Yorku.

A pokud trpíte cukrovkou, odborníci říkají, že i zdánlivě bezvýznamné potíže s nohou se mohou změnit ve velké zdravotní problémy, pokud si nedáte pozor.

"Když hladina cukru v krvi není pod dobrou kontrolou, může se u vás rozvinout neuropatie – nedostatek citu v chodidlech, který vám může bránit v rozpoznání jak časných varovných příznaků potíží, tak i toho, kdy se problémy samotné objeví." říká Morris Morin, DPM, předseda Oddělení podiatrie na Hackensack University Medical Center v New Jersey.

To v kombinaci s narušenou cirkulací v dolních končetinách může také ztížit hojení i jednoduchého zranění nohy. "Může vás to skončit na týdny nebo dokonce měsíce," říká Morin.

Dobrou zprávou je, že v průběhu času si nohy mohou zvyknout na nové namáhání, díky čemuž bude kůže silnější a pevnější, takže se objeví méně problémů.

Mezitím existují kroky, které můžete podniknout, abyste snížili riziko běžných problémů s chodidly souvisejícími s cvičením a udrželi vaše nohy zdravé a šťastné.

Abychom vám pomohli posunout vaši nejlepší nohu vpřed, WebMD požádala o radu tři špičkové specialisty na nohy. Zde je pět věcí, které byste podle nich měli vědět.

1. Nešetřete na obuvi

Je těžké projít vaším oblíbeným slevovým obchodem a nezastavit se u těch stolů tenisek nahromaděných vysoko, prodávaných za tak nízkou cenu. Ale kupte si je, říkají odborníci, a vaše nohy zaplatí.

Pokračování

"Rozdíl v teniskách rozhodně je, a pokud to se svým zdravím myslíte natolik vážně, abyste mohli začít s cvičebním programem, musíte být dostatečně vážní, abyste investovali do dobré obuvi, a pokud tak učiníte, pomůže vám to předejít mnoha zraněním." říká Ken Plancher, MD, ředitel Plancher Orthopedics and Sports Medicine v New Yorku a Greenwichi, Conn.

Zde je to, co byste podle Planchera měli hledat:

Zkontrolujte, zda máte pevnou konstrukci s pružnou špičkou (vaše bota se ohýbá, když se vaše noha ohýbá), silnou patou (oblast, která obepíná zadní část nohy), a co je nejdůležitější, polstrovanými vložkami a podporou klenby. Hledejte a "trenér orientačního běhu" bota, která funguje pro všestranné sportovní oblečení. Nakupujte v obchodě s atletickou obuví, kde by vám měl prodavač nohy nejen změřit, ale také se zeptat na jakékoli biomechanické problémy, jako jsou ploché nohy nebo slabé či pronační kotníky, než vám navrhne styly.

Catanese dodává, že tenisky by se také měly cítit dobře – dostatečně široké, aby se do nich vešla noha bez tlaku, a správná délka.

"Když jsou boty příliš krátké nebo tak dlouhé, že umožňují chodidlu klouzat dopředu, dochází k mírnému klepání prstů na špičku," říká Catanese.

Normálně to naše nohy snesou. Ale jakmile začnete cvičit a přidáte do své každodenní rutiny tisíce dalších kroků, všechno to klepání se přidá.

"Způsobuje problém známý jako subungální hematom nebo krvácení pod nehtem, jeden z nejčastějších problémů s chodidly souvisejícími s cvičením, které vidíme," říká Catanese.

Často to způsobuje značnou bolest, což často vyžaduje lékařskou péči, včetně vrtání do nehtu, aby se uvolnily tekutiny.

"Je mnohem jednodušší sehnat dobře padnoucí boty," on říká.

Zatímco odborníci tvrdí, že je chytré si boty před nošením během cvičení rozbít po domě, Plancher říká, že by měli "cítit se jako v nebi" od chvíle, kdy si je navléknete. Pokud ne, hledejte dál.

2: Sock It to Me, Baby

I když jsou boty důležité, odborníci tvrdí, že příčinou č. 2 problémů s chodidly souvisejícími s cvičením je nošení špatných ponožek. Protože ponožky poskytují polštář mezi vaší pokožkou a vaší botou, mohou buď zabránit, nebo způsobit tření, které nakonec vede k podráždění a někdy i ke zranění.

Pokračování

"Pokud jsou ponožky příliš tlusté, mají hrubou strukturu, jsou příliš těsné nebo příliš volné, tření se znásobuje a zvyšuje se také riziko problémů s nohou." říká Morin.

Hledejte ponožku s tlumením na podrážce v jedné z nových tkanin z mikrovlákna navržených tak, aby odváděly vlhkost, radí odborníci.

"Vlhkost, která se hromadí na kůži, přispívá k tvorbě puchýřů, stejně jako k zápachu nohou, kožním plísním a plísním nehtů," říká Catanese.

Ponožky by také měly být bílé, říká, zvláště pokud trpíte cukrovkou.

"Lidé si myslí, že doporučujeme bílé ponožky kvůli barvivům v barevných ponožkách, ale ve skutečnosti je to proto, že bílé vám umožňují okamžitě zjistit, zda je problém," on říká. "Jakákoli skvrna na ponožce, ať už krev nebo žlutě zabarvená tekutina, nebo dokonce čirá tekutina, víte, že něco není v pořádku, i když to necítíte."

3. Sjednoťte se se svou vnitřní chodidlem

Pokud vaše bota nemá zabudovanou podporu klenby, Plancher doporučuje investovat do vložky do boty, která podepře chodidlo od paty ke špičce.

"Nehledáš ani tak odpružení, jako spíš podporu klenby," on říká. "Měli byste cítit, jak vložka jemně tlačí na vaši klenbu, takže váha vašeho těla je podepřena symetricky přes celé chodidlo."

Tento jeden krok umístí nohu do správné biomechanické polohy, což automaticky snižuje riziko puchýřů, kuří oka a mozolů nejméně o 50 %, říká.

Odborníci tvrdí, že dobrá podpora klenby také pomáhá předcházet dalšímu běžnému problému při cvičení: plantární fasciitidě, zánětu pruhu tkáně, který podporuje klenbu chodidla.

"Někomu může pomoci dobrá absorpce nárazů, ale ve skutečnosti je to všechno o mechanice způsobu, jakým chodidlo funguje," říká Morin. "Pokud se oblouk propadne a zhroutí se, budete mít problém."

Mezi příznaky plantární fasciitidy patří bolest v klenbě nebo patě, která je nejsilnější při chůzi po odpočinku.

4. Omezte své nadšení

I když být nadšený z vašeho nového cvičebního programu je dobrá věc, dělat příliš mnoho a příliš brzy je nejrychlejší způsob, jak vyvést z provozu.

Pokračování

"Jednou z nejčastějších – a největších – chyb, které lidé dělají, když začnou cvičit, je příliš tvrdá práce," říká Morin. "Snaží se ujít tři míle, když to nedělají od střední školy."

To nejen pomáhá vést k puchýřům, kuří oka a zarostlým nehtům, může to také způsobit vážnější problémy, včetně plantární fasciitidy, stresových zlomenin a zánětu šlach.

"Vaše nohy jsou jako barometr pro celé vaše tělo," říká Catanese. "Pokud začnou působit, je to známka toho, že příliš zatěžujete své srdce, plíce, svaly, kosti a také nohy."

Klíčem k tomu, jak se vyhnout většině problémů, je podle něj postupná progrese aktivity, která umožňuje nohám zvyknout si na všechny nové akce.

5. Více Tootsie Care: Co dělat a co nedělat

I když se budete řídit všemi radami, odborníci říkají, že můžete skončit s alespoň několikadenním nepohodlím nohou. Aby se malé problémy neměnily ve velké, naši experti nabízejí WebMD tyto samoobslužné co dělat a co nedělat:

Ošetřete si kuří oka a zrohovatělou kůži pomocí neléčivých koblihových polštářků navržených tak, aby snižovaly tlak na postiženou oblast. Nepoužívejte přípravky obsahující kyselinu salicylovou ani žádné sloučeniny k tomu určené "rozežírat" mrtvá kůže. "Sloučenina nerozezná dobrou kůži od zrohovatělé kůže. Mohli byste si opravdu poškodit nohy," říká Catanese. Namáčejte nohy často v teplé vodě s jemným mýdlem. Pravidelně používejte pilníky na chodidla a pemzu pro vyhlazení a zjemnění pokožky. Nepoužívejte holicí strojek nebo jiná řezací zařízení ve snaze odříznout odumřelou kůži nebo odstranit kukuřici nebo mozoly. Pokud je to tak husté, říká Morin, potřebuješ lékařskou pomoc. Po sprchování v tělocvičně nebo jiném veřejném zařízení používejte léčivé spreje na nohy, určené k hubení plísní na nohou sportovců. Každý den si kontrolujte nohy, včetně zadečku. Hledejte známky zarudnutí, otoku, podráždění, řezných ran, puchýřů nebo kuří oka. Máte-li cukrovku, nepokoušejte se tyto problémy léčit sami – okamžitě vyhledejte lékaře. Navlhčete nohy, ale pouze večer před spaním. Pokud to budete dělat během dne, boty mohou klouzat a způsobit větší tření a podráždění. Nepokoušejte se kopnout puchýř. Místo toho ji nechte jít dolů nebo samovolně odtéct a udržujte oblast obvazovanou a čistou, dokud se nezahojí.

Funkce kliniky pro hubnutí WebMD Recenze Louise Chang, MD

Zdroje

ZDROJE: Dominic Catanese, DPM, ředitel podiatrické služby, MontefioreMedical Center, New York. Morris Morin, DPM, předseda podiatrické medicíny,ředitel, Plancher Orthopedics and Sports Medicine, Greenwich, Connecticut a NewYork; mimořádný klinický profesor ortopedie, Albert Einstein School ofMedicína, New York.

© 2006 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Věci, které se v noci bouří. Prokletí existence slečny Muffetové. Tvrdá výtka učitele. Co mají všichni společného? Plenty: Všechno jsou to typické dětské úzkosti a strachy.

Není se čeho bát (příliš). Ale zkuste to říct svému dítěti! Jako rodič můžete udělat velký rozdíl v tom, jak dobře vaše dítě zvládá běžné starosti, jako jsou tyto. Zde je několik nápadů, které mohou pomoci https://recenzeproduktu.top/micinorm/.

Mnoho stran dětského strachu

Ne každý strach je špatný. Ve skutečnosti malý strach slouží jako pojistka. "Beze strachu bychom skočili po hlavě do věcí, které bychom neměli," říká Tamar E. Chansky, PhD, autorka Osvoboďte své dítě od úzkosti. Chansky je také ředitelem Dětského centra pro OCD a úzkost v Plymouth Meeting, Pa.

Nějaký strach je evoluční povahy, říká Chansky. Mnoho dětí – i dospělých – se například nadále bojí věcí, které jsou mimo jejich zkušenost. Jejich mozek je napojený, aby je chránil například před hady, i když průměrný člověk jen zřídka potká kluzkého hada, ať už jedovatého nebo ne.

Některé děti zažívají úzkostné poruchy, často silnou emocionální reakci na intenzivní zážitek. Dětský strach je ale většinou předvídatelný rituál.

Běžné dětské úzkosti a strachy

Tvého dítěte "úzkostná krajina" mění v průběhu času. Zde jsou některé z nejčastějších dětských úzkostí, které pravděpodobně zažívají v různých fázích vývoje.

Strach z kojence nebo batolete

Hlasité zvuky nebo náhlé pohyby Velké rýsující se předměty Cizinci Oddělení Změny v domě

Strach v předškolním věku

Tma Hluky v noci Masky Příšery a duchové Zvířata, jako jsou psi

Strach během školních let

Hadi a pavouci Bouře a přírodní katastrofy Být sám doma Strach z učitele, který se zlobí Strašidelné zprávy nebo televizní pořady Zranění, nemoc, lékaři, výstřely nebo smrt Strach z neúspěchu a odmítnutí

Zmírnění strachu u kojenců nebo batolat

V ideální situaci je svět kojence rámován rodičovskou jistotou a pocitem klidu. Cokoli, co to narušuje – například hlasitý hluk nebo cizí člověk – vytváří strach, říká Chansky. Jedna jednoduchá věc, kterou můžete udělat pro udržení klidu, je vytvořit si předvídatelnou rutinu. Také minimalizujte počet pečovatelů v životě vašeho dítěte. Silné pouto s vaším dítětem – prostřednictvím pravidelného doteku, očního kontaktu a mluvení nebo zpěvu – vytváří základ důvěry a pomáhá také naočkovat vaše dítě proti budoucí úzkosti.

Pokračování

Zmírnění strachu u předškoláků

Jak se jejich svět rozšiřuje, předškoláci se stále bojí nových míst a lidí. Nové expozice přinášejí strach z neočekávaného, ​​říká Chansky WebMD.

"Něco z toho je výsledkem konkrétních zkušeností, ale něco je způsobeno jejich rozvíjející se představivostí." Umět si to tam opravdu představit není cokoli, co se skrývá v té temné skříni, je úžasný úspěch, říká. Ale v tomto věku ještě nezvládli tuto dovednost natolik, aby věděli, jak se uklidnit.

Kristin Lagattuta, PhD, asistentka profesora psychologie na Kalifornské univerzitě v Davisu, provádí výzkum s předškoláky. Studuje, jak vytvářejí spojení mezi myslí a emocemi. Lagattuta vysvětluje, že malé děti ve věku kolem 4 nebo 5 let dobře rozlišují imaginární od skutečného – pokud to není spojeno s něčím děsivým. "Když je emoce skutečná, pak je pro ně těžké určit, že zkušenost, která s ní souvisí, není také skutečná."

Jak můžete svému dítěti pomoci s podobnými strachy?

V každém věku rozbít výzvu na malé krůčky, říká Chanksy. Navrhuje vyřešit tuto velkou, temnou jeskyni skříně tím, že ji promění v něco zábavného a pozitivního. "Vytvořením konkurenční emoce," ona říká, "pomáháte spálit úzkost." Buďte kreativní, říká Chansky: Jděte do tmy a přečtěte si knihu při baterce. Udělejte pět praštěných obličejů a hned vypadněte. Zahrajte si 20 otázek. To vše dostane vaše dítě do jiného rozpoložení mysli. Cvičte často, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Psi jsou dalším velkým postrachem předškoláků, říká Chansky. Psi jsou často velcí, hlasití skokani – pro malé to není dobrá kombinace.

Chansky opět navrhuje přistupovat ke strachu po krocích. Odolejte pokušení buď přehnaně chránit, nebo vyzývat, "To je v pohodě, pojď!" říká Chansky.